Flash Kids Language Arts Review | Grades 2, 4, 5, and 6

So many #homeschooling families spend an arm and a leg on language arts curriculum, so I thought I’d share the workbooks we use. They’re comprehensive, effective, engaging, and they only cost about $7!

Author: Shelly Sangrey

I'm Shelly, a Christ-following, homeschooling Mom of eleven children ( okay, not ALL children. My oldest is 23.) I met my husband right after graduation, and we've been together ever since. Though my life can be hectic at times... okay, ALL the time, I wouldn't change it for anything.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: